DotaceEU - Budoucí podobu dotací EU představí online konference Evropské fondy po roce 2020

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá 8. prosince online konferenci, kde představí možnosti a návrhy na využití evropských fondů v České republice v příštích letech. Konference proběhne online a bude živě streamovaná na stránkách www.dotaceEU.cz. Národní orgán pro koordinaci evropských fondů představí společně s partnery aktuální stav příprav a zaměření chystaných programů a iniciativ nejen politiky soudržnosti.

„Víme, že odborná veřejnost i případní uchazeči o podporu z fondů EU mají velký zájem o ucelené informace o možnostech, které Česko bude moci využít v programovém období 2021-2027. Proto jsme se rozhodli uspořádat akci, kde jednotlivé formy podpory představíme. Hlavní prostor dostanou chystané  programy; pro úplnost jsme však přizvali k vystoupení i hosty připravující další evropské iniciativy a nástroje, jako je Národní plán obnovy nebo Modernizační fond,“ přiblížila program konference Daniela Grabmüllerová, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů MMR.

Na konferenci budou jednotlivé programy představovat přímo hosté z řídicích orgánů, které mají jednotlivé programy a nástroje na starosti. Pro větší přehlednost bude představení rozděleno do tematických bloků odpovídajících cílům politiky soudržnosti: Inteligentnější Česko, Zelenější Česko, Propojenější Česko, Sociálnější Česko a Česko blíže občanům.

Živé vysílání konference Evropské fondy po roce 2020: Budoucnost politiky soudržnosti v ČR bude k dispozici na webu www.dotaceEU.cz 8. prosince od 9:00 do 14:00 a sledující budou mít možnost během ní podávat otázky přes chat. Registrace není nutná.

Zajímá vás budoucí programové období? Už teď se můžete podívat na nový leták MMR přibližující možnosti podpory pro české žadatele po roce 2020.

Konference bude živě vysílaná zde.

Program je k dispozici zde.