Otevřená konzultace MPO 17.1. 2020 (výstavba sítí vysokorychlostního internetu)

 

MPO zahájilo další veřejnou konzultaci nad navrženými intervenčními oblastmi. 

Veřejná konzultace bude otevřena pro podání připomínek a podnětů do 17. února 2020. 

Veřejná konzultace je organizována za účelem ochrany již existujících, nebo prokazatelně plánovaných investic výstavby sítí vysokorychlostního přístupu k internetu v jednotlivých oblastech (ZSJ).

Seznam lokalit vhodných pro podporu výstavby z veřejných zdrojů je složen ze dvou částí. Obsahuje seznam ZSJ, ve kterých není v současnosti zajištěn vysokorychlostní přístup k internetu, ani jej v nejbližších třech letech žádný komerční subjekt neplánuje v dostatečném rozsahu zajistit a obsahuje také seznam oblastí (ZSJ) ve kterých byly deklarovány v roce 2015 plány výstavby, které však do konce roku 2018 nebyly z jakýchkoli příčin realizovány a ve kterých žádný z investorů požadovaným způsobem nedoložil plán jejich realizace.

Oba výše uvedené seznamy základních sídelních byly prověřeny ve veřejné konzultaci uzavřené v prosinci roku 2019.Jestliže při analýze podkladů zveřejněných v této veřejné konzultaci zjistíte, že seznam lokalit není úplný, nebo není v souladu s Vašimi záměry, podejte  prosím o této skutečnosti informaci v rámci této veřejné konzultace. 

Co se týká velikosti výzvy samotné, jedná se o 42 Intervenčních oblastí se zhruba 200 tis. adresných míst. Jde tedy o více nežli 2 x větší výzvu, nežli byla ta poslední. Alokace je 1,5 miliardy korun. 

Výzva je vyhlášena v kohezním období do roku 2020, takže realizaci projektů je málo času. K ukončení a fakturaci musí dojít do konce roku 2023.  MPO připouští použití i bezdrátových technologií, včetně technologií do pásma 60 GHz. 

 

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.